Pine pokrývá nové funkce a proměnné

Do PineScriptu přibývá 17 nových funkcí a proměnných jako jsou Money Flow Index, Price-Volume Trend a další.

Chcete-li se seznámit s PineSciptem,  jeho dokumentace je dostupná zde.

Nové proměnné:

iii (Intraday Intensity Index) – objemově založený indikátor, který integruje objem a cenu symbolu. Lze jej použít pro sledování pohybu High a Low s Volume oproti zavírací ceně minulého dne.

wvad (Williams Variable Accumulation/Distrubution) – je průběžný součet hodnot objemu, který ukazuje hybnost symbolu v časovém intervalu.

wad (Williams Accumulation/Distribution) – měří kladné a záporné momentum trhu. Je založen pouze na ceně. Akumulace/Distribuce zde znázorňuje součet pozitivních/negativních pohybů ceny.

obv (On-balance volume, OBV) – indikuje hybnost pomocí změny Volume Předpovídá změny v ceně.

pvt (Price-Volume Trend) – pomáhá zjistit směr ceny a velikost této změny.

nvi (Negative Volume Index) – integruje objem a cenu a graficky zobrazuje, jak jsou pohyby ceny ovlivněny dny s menším obchodovaným objemem.

pvi (Positive Volume Index)  – ukazuje změnu ceny vzhledem k nárůstu obchodovaného objemu.

Nové funkce:

cmo (Chande Momentum Oscillator) – počítá rozdíl mezi sumou nedávných nárůstů a sumou nedávných poklesů, který následně vydělí součtem všech cenových pohybů na tomto intervalu

mfi (Money Flow Index) – je oscilátor, který používá cenu a objem k identifikaci přílišně kupovaných/prodávaných stavů aktiva. Lze jej také použít při hledání odchylek, které mohou varovat před změnou trendu.

bb (Bollinger Bands) – nástroj zobrazující odchylky od klouzavého průměru (SMA) ceny. Je upravitelný uživatelem.

bbw (Bollinger Bands Width) – nástroj odvozený ze standardních Bollinger Bands. Je používán pro měření vzdálenosti mezi horní a dolní čárou BB. V některých případech lze nástroj také použít pro identifikace signálů k obchodu.

kc (Keltner Channels) – je indikátor založen na volatilitě. Skládá se ze tří hlavních čar, kde ta střední je exponencionální klouzavý průměr (EMA) ceny.  Dodatečné čáry jsou nad a pod EMA. Typicky jsou odsazeny od EMA o dvojnásobek Average True Range. Pohybují se dle volatility.

kcw (Keltner Channels Width) – počítá vzdálenost mezi Keltnerovými čarami.

dmi (Direction Movement Index – DMI/Average Directional Index – ADX) – skládá se ze tří indikátorů, které měří sílu a směr trendu. DMI se skládá z ADX (černá), DI+ (zelená) a DI- (červená)
ADX ukazuje sílu trendu, silnější trend – vyšší ADX, DI+ a DI- ukazují směr ceny. Když je DI+ nad DI-, cena aktuálně roste a naopak.

wpr (Williams % R) – je typ indikátoru pohybu, který na rozpětí 0 až -100 ukazuje překoupené a přeprodané úrovně. Je používán při hledání vstupních a výstupních bodů trhu.

hma (Hull Moving Average) – zdůrazňuje nedávné ceny oproti starším, což vede k rychlému, ale plynulému průměru, který lze použít k identifikace trendu trhu. Lze jej také použít při hledání vstupních a výstupních bodů trhu. Je nejvíce používán swingovými a dlouhodobými obchodníky v kombinaci s dalšími nástroji.

supertrend (SuperTrend) – je indikátor následující trendy. Je-li nad cenou, směřuje trend dolů a naopak. Nepředpovídá směr, spíše po stabilizaci ceny ukazuje jakou vzít pozici po dobou trendu.

https://www.tradingview.com/blog/en/new-functions-and-variables-added-to-pine-script-17168/

Komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *