Protože Quandl změnil kódy, pod kterými se odkazuje na data v jeho tabulkách… je nutné je upravit / aktualizovat v Pine skriptech.

Slevu přímo ne. My zde aplikaci neprodáváme, ceny nemůžeme nijak ovlivnit. Pokud se rozhodnete TV používat a zdejší informace shledáváte užitečnými, objednávkou přes naše odkazy nám tak trochu dáte najevo, že tahle práce měla smysl. Ceny tedy budou stejné, bonusem jsou zdejší návody. Snad nám následně poděkuje i TV 🙂

Třeba u COTu byl problém, pokud si vyberete nevhodný TF – zde je reálné zobrazovat údaje na D nebo W, kratší periody produkují hlouposti.

Pravděpodobně jsou napojovány podle data, což může způsobovat u některých komodit výpadky v přechodném obchobí….. způsoby jsou popsány třeba zde
https://www.premiumdata.net/support/futurescontinuous.php

To je jedno z omezení verze zdarma. Lze otevřít více oken v prohlížeči a mít v každém jiný graf… bohužel příště bude všude zase to samé, více nastavení nelze uložit.

Tohle dle mých informací nelze. IB (a všichni „přidružení“ brokeři, kteří používají IB technologie) má svůj vlastní TradingWorkStation, který v případě napojení dalších aplikací zprostředkovává komunikaci s brokerem. Obvykle je spuštěný někde v liště a třetí program je s ním v přátelském vztahu.

Protože TV je webová aplikace, není takové propojení zřejmě možné. Museli by komunikaci zařídit nějak jinak, interně, o podobných plánech však nejsou žádné zprávy.

Jací brokeři přímé obchodování umožňují je živě vidět v záložce Trading Panel dole v liště. Nyní jsou zde k dispozici tito brokeři (zítra už může být vše jinak!)

Jednička používá pro sestavení kontinuálního kontraktu ten aktuálně první kontrakt, dvojka ten druhý….. mělo by být poznat ze současné ceny.

Ano, stačí napsat spread ve formátu „první kontrakt mínus druhý“, třeba OJK2018-OJX2018, doporučuji následně přepnout na čárový graf.

Není k dispozici nářadí pro přímý přístup k datům. Nějakou formou je možné používat TV jako zobrazovač dat na vlastním serveru, ale to je mimo téma tohoto webu.

Obvykle se jednou za čas objeví nějaká sleva, tak jestli nespěcháte na to vydělávání peněz, je potřeba počkat.

Burza ICE (kde se obchodují Softies) si nekompromisně účtuje za data asi 120 USD/měsíc…. můžete si je koupit, nebo najít jiný způsob…
https://www.investing.com/commodities/orange-juice-streaming-chart

Protože právě v tomto místě došlo při vytváření kontinuálního kontraktu k napojení samostatných měsíců a mezi cenou původního a nového kontraktu je velký cenový rozdíl…. hodně je to vidět třeba u masa HE1! –

TV zřejmě používá klasické Close ceny, ovšem většina ostatních je po uzavření trhů aktualizuje na Settlement hodnoty, což může způsobovat rozdíly.

https://finance.zacks.com/difference-settlement-closing-price-11075.html

Comment (5)

 • tradep| 28. 3. 2019

  Ahoj, můžeš prosím vytvořit indikátor Commercials net short? (Vašek o něm mluví v modulu 2 / 5 v 07:00 min. vzorec je: (commercials shrort – commercials long)/Open interest
  Předem díky

 • Filip| 1. 4. 2020

  Ahoj, je prosím možné obchodovat na TV přes Interactive Brokers – tedy provádět obchody na platformě TV? Děkuji

 • VladanH| 3. 4. 2021

  Je vhodné si pro získání vyšší verze TradingView otevřít (bezplatný?) účet u ampclearing.com?

  • admin| 14. 4. 2021

   Ahoj, bohužel neznám nikoho, kdo obchoduje u AMP. Můj pravěký účet už nefunguje. Takže by bylo asi nejlepší se zeptat přímo jich. Ani nevím, jestli je tam ještě Miro.

 • Komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *