Ahoj burzovním obchodníkům. Ale vlastně i všem ostatním, kdo někdy potřebují zobrazovat a zkoumat grafy cenových, ekonomických a statistických údajů.

Někdy v roce 2012 se objevila zajímavé webová aplikace TradingView –  to jsem ji samozřejmě ještě neznal – a do dnešních dnů se z ní vyvinula velmi příjemná HTML5 platforma pro výše zmíněné zkoumání údajů o všem možném. Na monitory nám přináší ceny akcií, komodit, HDP v USA i Kanadě. Můžeme zde sledovat například růst kozí populace v Zimbabwe od roku 1962. Bohužel jen do konce 2007, pak byly asi všechny kozy při pozemkové reformě sežrány. Nebo z důvodu ochrany jejich osobních údajů došlo k nějakým fatálním problémům při pravidelném kozím sčítání, jež se doposud nepodařilo vyřešit. Ticker LV_GOT_ZWE.

Mimo burzovní a forexová data (některá jsou zpožděná, ale můžete si za live připlatit) je velká síla v automatickém napojení TV na megavelikou databázi Quandl, z níž lze čerpat kde co.

Já TV používám už nějakou dobu, protože jak jednoduše přináší kvanta potřebných dat pro moje tradingové analýzy, tak mi přijde velmi intuitivní a snadné její samotné ovládání.

A proč to sem píšu? Klikal jsem klikal, až se zjistilo, že mnoho začínajících (ale i pokročilejších) obchodníků se nestydí na mne obrátit s dotazem na to či ono. Když těch dotazů bylo více, připravil jsem jakousi kuchařku, jak TradingView.com nastartovat a např. do grafu vložit vlastní indikátory. Ve fóru finakademie.cz jsou tyto rady již nějakou dobu k dispozici. Ne každý se tam ale dostane.

Z mnoha stran se však stále ozývá volání nových uživatelů a studentů kurzů po podrobnějším úvodu do práce s TV. Překonal jsem svou vrozenou lenost a nabízím videa, ve kterých ukazuji první kroky v systému.

Nemám ambice své poznatky prodávat. Jsem obchodník a zmíněné zkušenosti jsou spíš vedlejším produktem mého studia trhů. Pokud byste však měli chuť s aplikací TradingView pracovat dlouhodobě a nestačila vám základní (omezená) verze zdarma, přes zdejší odkazy si můžete objednat nějakou vyšší verzi s rozšířenou funkčností. Kliknutím mi můžete dát najevo, že shledáváte mé informace užitečnými. Je zde i formulář na vaše dotazy, takže sem s nimi!

 

 

 

 

TradingView Blog

Comment (1)

 • Petr| 31. 5. 2020

  Ahoj,
  Při analýze používá Vašek indikátor NET position index. Bylo by možné ho vytvořit, Milane?
  Předem díky
  Petr

 • Komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *